epincafe.com

HALF LİFE STEAM İLE ZİRVEYE ÇIKTI

HALF LİFE STEAM İLE ZİRVEYE ÇIKTI
Yıllardır oyun platformunda zirvesini koruyan half life yeni döneme half life alyx ile damga vurmayı başardı

HALF LİFE ALYX STEAM İLE ZİRVEYE ÇIKTI

                Son yıllarda oyuncu sayısı her geçen gün katlanan steam oyun formatında yeni düzenlediği etkinlikler, güncellemeler ve yeni satışa sunduğu half life alyx ile oldukça fazla oyuncu sayısına sahip olmayı başardı. 23 Mart itibariyle satışa sunulmuş olan half life alyx yeni dönemde oyun zincirlerini kırmış şekilde ilerliyor.

                Half Life Alyx Steam

                Steam oyun severler için 40 milyonu aşkın oyuncu sayısı aktif bir şekilde oyunu kullanırken yeni tip korona virüs salgını ile birlikte bu rakam had safhalara çıkmış durumda ilerliyor. 48 GB’lik hafıza kaplayan half life oyun severlerin bilgisayarında yer açmasını gerektirecek bir oyun olmasından ötürü haber niteliğinde birçok internet sitesinde yayınlanmaya başladı. Alyx bölümünde half life bölümüne göre Combine tarzı evrenin hâkimiyetini sürdürmekte olan yapısıyla öne çıkıyor. Dünyadaki maceraların tümünü kapsayacak şekilde hareket eden alyx oyuncular için vazgeçilmez formatta ilerliyor. Henüz bitmemiş salgın problemi yüzünden evinden çıkamayan insanlara sunulmuş bir ayrıcalık olan bu oyun Nisan ayındaki kullanıcı ve indirme sayısı ile oldukça şaşırtmış durumdadır.

                Steam Severler

                Zirvedeki yerini koruyan steam oyun kapsamında sunmuş olduğu çeşitli ortam sayesinde oldukça fazla dikkat çekmeye başladı. Pubg mobile ile yarış halinde olan bu durum oyuncular arasında seçim faktörünü de ortadan kaldırmış oluyor. Dövüş ve strateji yönündeki oyunlara eşlik eden bu platform insanlığa yönelik teknolojik hizmeti de kapsama altına almış durumda ilerlemektedir. Yakın gelecekte internet oyunları daha çok ilgi görecek olup yeni neslin hayat tarzı olmuş olacak.

                Yılların Efsane Oyunu

                Yıllardır oynanan ve oyun severler açısından ilk sırada geçen half life sürümü yeni dönemde alyx kapsamında ilerlerken efsaneye bir yenilik katarak karşımıza çıkmış bulundu. Son 2 aylık süreçte bu oyun sayesinde oyuncu sayısı 22 milyon birden artışa geçti. Evinde zaman geçirmeye başlayan insanların bu yönde ilerleme sürdürmesi oldukça ilgi çekici bir durum oluştururken bir yandan teknolojik oyun yapımcılarının yeni döneme ayak uydurur şekilde oyun çeşitleri sunması oldukça şanslı olduğumuzu ortaya çıkarıyor.