epincafe.com

PUBG MOBİLE 980 UC Dolandırıcılığı

PUBG MOBİLE 980 UC Dolandırıcılığı
 
Pubg mobile 980 uc ile nasıl dolandırıyorlar?

                Oyun sektörlerinin büyümesi ile bu sektörde yapılan ticarette aynı hızda yükselmeye başladı. Bu yükselme yeni iş olanakları sağladı. Ancak bazı kötü niyetli insanlar yani dolandırıcılar bu sektör büyüdüğü için bu sektörde kendilerini göstermeye başladılar. İnsanların kredi ve banka kartlarını, sosyal medya hesaplarını ve telefonlarını çalarak dolandırıcılık yapıyorlar.

                Biz bu yazımızda bunları engellemek için sizin yapmanız gerekenleri yazacağız. Size 980 UC nasıl alınıyor onu anlatalım ilk önce ve neden 24 ve 48 saat gibi sürelerde yükleniyor.  Birkaç dolandırıcının kurduğu Whatsapp gibi iletişim gruplarından uc yükleme yapılıyor. Aşama aynen şöyle gerçekleşiyor.

  • Dolandırıcılar sosyal medya hesabı, kart ya da telefon çalıyor. Sosyal medya tarafından ilerleyelim. Çok eski yöntem.
  • Çalınan hesaptaki yakın akrabalar, arkadaşlar ve aile ferdileri tespit ediliyorlar.
  • Hesaptan yazışmalara bakarak inceliyorlar.
  • Sonra o kişiymiş gibi tespit ettikleri samimi olunan kişilere yazıyorlar.
  • Telefon numarasını isteyip bana hediye kodu gelecek ya da başka bir bahane ile telefonuna gelen mesaj kodunu göndermelerini istiyorlar. (Başına gelen yakın bir tanıdığımız var.)
  • Telefon kodunu gönderdiğinizde faturanıza yansıyor ve ürün satın alımı yapıyor.

Peki size UC Nasıl ve Nerden Gönderiliyor?

Midasbuyda Türkiye kısmında mobil ödeme var.  Resimde göreceğiniz üzere ürünün fiyatı 120 TL ama 70 TL 60 TL gibi komik rakamlara satıyorlar. Bedava almasalar böyle verebilirler mi?

Türkiye'nin Online Oyun ve Epin Satış Merkezi - Joy Alışveriş

               

Siz sipariş verdiğinizde önceden gözüne kestirdikleri çaldıkları hesaptan ödeme deniyorlar hangisi tutarsa size bu uc miktarı ve katları gönderiliyor. Ban yeme riskine rağmen ucuz diye çoğu kişi alıyor.

Nasıl Ban Yiyeceğiz?

                Bu soruyu soruyor çoğu kişi onu da anlatayım. Diyelim ki benim telefonumdan ödeme yapıldı ve ben durumun farkına vararak faturaya itiraz ettim bu süreç bitiminde para Midasbuy’dan geri isteniyor. Ardından sizin hesabınız haksız ödemeden ban yiyor. İtiraz edilmese öyle kalıyor ancak birinin dolandırılması ile bitiyor bu yolun sonu ve sizde buna öncülük etmiş oluyorsunuz.

                Diyeceksiniz ki sizden alalım diye böyle yazı yazıyorsunuz. Tam tersine isterseniz bizden almayın oyundan alın ama dolandırıcılara para kazandırarak birkaç kişinin daha dolandırılmasına izin vermemeniz için bu yazıyı yazıyorum. 

                Faturasız hiçbir ürünü almayın ve aldırmayın hesabınızın banlanmaması için en büyük kriteriniz bu olsun.

                Tek amacımız bundan sonra kimse dolandırılmasın!

                Bunu satan Instagram sayfalarını, internet sitelerini ve kişileri hemen polise ihbar etmeniz gerekiyor. Biz elimizden geleni yapalım ve el birliğiyle bu dolandırıcılara dur diyelim.

                Tek temennimiz bu yazı sayesinde birkaç okuyanı bilgilendirmek. İnşallah başarılı olmuşuzdur.

                  980 UC satın al gibi dolandırıcılık olaylarını kanmayın alan arkadaşlarınızı uyarıp bu yanlıştan dönmesini sağlayın.

Sağlıklı Günler.