epincafe.com

PUBG Mobile Harita Rehberi

PUBG Mobile Harita Rehberi
PUBG Mobile Harita Rehberi

PUBG Mobile Harita Rehberi

Yıllardır severek oynanan ve milyonlarca oyuncuya hitap eden Pubg Mobile dört ana haritadan oynanmaktadır. Her harita oynanış açısından avantajlı yada dezavantajlıdır. Her haritaya göre kıyafet değişmeniz bile gerektirmektedir. 

Her haritanın kendine özgü pusu alanar ve loot yerleri vardır. Bazı haritalarda loot ve pusu kolayken diğer haritada lootlar az çıkmakta ve olası düşümanı görmekte zorluk çekebilirisiniz. PUBG Mobile Harita Rehberi

Erengel

Pubg oyununun ilk haritasıdır. Sadece Pubg'nin değil Pubg Mobile oyununun da ilk haritası Erengel'dir. Uzun bir süre zarfında oyunun ilk ve tek haritası olarak kalmıştır. Bütün oyuncuların oyunun kurulduğu itibaren bu haritada aktif olarak oyun oynadığı için çoğu Pubg Mobile oyuncusu bu haritaya oldukça hakim. Oyun tarzlarını bu haritaya göre ayarlayan oyuncular diğer haritalarda bi hayli zorluk çekmekte. Tamamen ağaçlık ve ormanlık yerden oluşan bu haritada en aktif olarak savaşılan bölgeler Georgopol, Pochinki ve Yasnaya Polyana' dır. Bu bölgelerin yanı sıra bu haritada önemli küçük şehirlerde yer almaktadır. Hızlı bir loot için Sosnovka askeri üssüne inmeniz siz değerli oyuncular için daha iyi olacaktır.

Miramar

Pubg Mobile'nin ikinci kurulan haritasıdır. Erengel haritasının tam tersidir. Sadece kurak ve çöl gibi bir alana sahiptir. Düşmanlarınızı görmeniz daha kolaydır. Çok sık bir şekilde aktif olarak savaş dönmektedir. Savaş için en çok aktif olarak kullanılan şehirleri El Pozo, Los Leones, San Martin gibi yerler bu haritada çokça kullanılmaktadır.

Sanhok

Oyuna Miramar haritasından sonra eklenen üçüncü haritadır. Diğer haritalardan kendini ayıran özelliği 16 metrekarelik bir kare alana sahip olmasıdır. Tamamen ağaçlık bir ormana sahiptir. Bu haritada en çok loot çıkan ve oyuncuların en çok atladığı şehirler ise Bootcamp, Camp Alpha, Camp Bravo, Camp Charlie şehirleridir. Üç adadan oluşan Sanhok haritası çoğu oyunucun sevdiği bir haritadır. Devamlı savaş dönüdüğü için oyunlar genellikle kısa sürmektedir.

Vikendi

Tamamen soğuk bir yapıya sahip olan bu harita oyunun en son çıkan haritasıdır. Tamamen karla kaplı olan bu haritada rakipleriniz beyaz kıyafer giyiyorsa gerçekten işiniz çok zor diyebiliriz.