epincafe.com

STEAM İLE YENİ OYUNCULARIN ORTAMI

STEAM İLE YENİ OYUNCULARIN ORTAMI
Steam oyunlarına dair oluşan yeni platformun oyuncular üzerindeki etkisi ve sosyal medya ortamı gibi canlı bir ortam oluşup kişileri etki altında bırakması oyunun tercih edilme nedeni olmaya başladı

STEAM ORTAMININ MUHABBETİ

                Çok yönlü ve adından sıkça bahsettiren steam platformu bu anlamda oldukça popülerliğini koruyan öz güveni ile oyuncuların en çok tıkladığı ortam olarak biliniyor. Önemli güncellemeleri ve oyun platformunun yanı sıra bir hayli sıradan olan oyunlara göre çok kaliteli bir alt yapısı olması yönünden kurucularının oyuncular tarafından takdir görmesi de ayrı bir özelliği oluyor. Normal oyun olmaktan çıkıp bahis dünyasına da giriş yapan bu oyun profesyonel oyuncular eşliğinde oynanırken bir yandan da haber manşetlerinde sık sık konuşuluyor oluşu steam oyuncularını da heyecanlandırıyor.

                Yeni Oyuncular

                 Oyun ortamına henüz yeni giriş yapmış oyuncular henüz çömezlik döneminde olmasına rağmen usta oyuncularla da karşılaşıp hatta aynı takımda yer alıp muhabbet edebilmesini ve sosyal ortam oluşturmasını sağlıyor. Sosyalliğin teknoloji ile birleştiği bu son dönem içinde evde geçirilen zamanı daha kaliteli hale getiren bu platform uzun yıllar daha adından çok bahsettirecektir. Eğlenceli rekabetin oluşturduğu düzen için oyun sahası olmasına rağmen bambaşka bir dünya içine doğru ilerleyen nesil gençlerden sonra yetişkinlerinde tercih ettiği durum olmaya başladı.

                Oyuncuların Ortamı

                Yetişkinler bu oyuna genç nesil kadar dâhil olmazken henüz oyunun tadını almamışlardı. Oysa şimdiki zamanda en çok satın alınan oyunların başında gelmeye başlayan bir steam takımı oluşturmaya başladı. Bu takım 5-10 kişi olmayıp dünya çapında milyonların olduğu bir takımdır. Düşünsenize aynı anda giriş yapan farklı dilleri konuşup farklı hayatları olan insanlar tek bir oyunda bir araya geliyor. Bu harika durum sonrası ise rakiplerinizin gerçek kişiler olduğunu anlayarak daha azimli oynama tarzı seçiyorsunuz.

                Gerçek Oyuncular

                Gerçek hayattaymış gibi performans göstermeniz gerektiğini düşünüp sanki işinizmiş gibi her gün düzenli olarak giriş yapıyorsunuz. Bu anlamda mükemmel bir oyun arayışınız varsa son dönemde 30 milyondan fazla kullanıcıya doğru ilerleyen steam oyunlarını tercih etmelisiniz. Vaktin ne kadar hızlı geçtiğini anlamayarak PC başında geçireceğiniz dakikaların geri dönüşü adrenalin dolu anlar olacaktır. Kısaca yeni neslin tercihi steam olup daha binlerce oyuncu için kapasitesi geniş bir oyundur.