epincafe.com

STEAM OYUNCU SAYISI SADECE TÜRKİYE'DE %40 ARTIŞA GEÇTİ

STEAM OYUNCU SAYISI SADECE TÜRKİYE'DE %40 ARTIŞA GEÇTİ
Steam oyuncu sayısı 23 milyonu aşkın oyuncu kitlesine sahip olmayı başarmış bir oyun olarak birbirinden değişik turnuva ve etkinlikleri ile oyun severlere sunulmaya devam ediyor

STEAM OYUNCU SAYISI ARTIŞA GEÇTİ

                Dünya çapında oynanan steam oyunu Türkiye’de aktif olarak %40 artış göstermeye başladı. Özellikle covid-19 kapsamında ev ortamında kalınması gerekli zaman zarfında oyunun kullanıcı kitlesi devamlı artmaya başladı. Dünyanın en büyük oyun dağıtımı olan steam kendi platformu içerisinde aktif kullanıcı sayısı 23 milyonu aştı. Tüm oyun platformlarında büyük bir yoğunluk oluşan bu dönemde özellikle steam oyunu inanılmaz bir seviyeye yükseldi.

                Bağımsız Platform

                Her yaştan oyuncunun oynayabildiği steam oyunu gün geçtikçe daha da tanınır hale geldi. Son 2 ay içindeki aktif kullanıcı sayısı hiç düşüş yaşamadan devamlı yükselmeyi başardı. Bu sayede oyunla ilgili yeni haberlerde peşin sıra gelmeye başladı. Sosyal izolasyon nedeni ile binlerce oyuncu evinde kalmak zorunda olduğu zaman zarfında PC ya da konsol ile oynamaya devam ediyor. Oyun severlerin bu platform içinde yaptığı harcama seviyesi de yükselmiş oldu. Gaming in Turkey kapsamında genel olarak incelenen tüm oyunlarda yaşanan artış seviyesinde her yaştan bireyin oynadığına önemli vurgu yapılıyor. Tüm dünyada hem cep telefonu hem de bilgisayar kullanımı yüzdesel hesaplar ile artış yaşıyor.

                Online Oyun Turnuvaları

                Oynanan oyunlardaki turnuva düzenlenmesi oyunculara ciddi anlamda adrenalin sağlıyor. Oyun kurucuları binlerce insanın ev ortamında zorunlu kaldığını ve oyun ortamlarına yöneldiğini düşünerek birbirinden değişik etkinlik düzenlemeye başladı. Bu etkinlikler arasında özellikle oyun turnuvaları da en çok ilgi gören konular arasında olmayı başardı. En fazla yarış halinde olan oyun türleri şu şekilde belirtiliyor. Pubg mobile, brawl stars, call of duty mobile, kafa topu 2, mobile legends, CS, GO olmak üzere birçok oyun tarzı yarış haline girdi.

                Steam Oyun Dağıtıyor

                Yeni oyunlardan tom raider 3 oyununu oyun severler için bedava şekilde sunan steam bu konuda oldukça yapıcı davranıyor. Tıkladığınız an hesabınıza ücretsiz şekilde eklenecek bu oyun steam oyun platformunu daha da ilgi çekici hale getirmiş oldu. Tüm oyuncuların yararlanacağı bu oyun çeşidi geniş çapta ses getirdi. Evde geçirilen boş zamanı zevkli bir şekilde doldurmayı başaran steam oyun platformu ilerleyen günlerde başka etkinliklerle öne çıkmaya devam edecek.