epincafe.com

STEAM OYUNLARININ HASILATI

STEAM OYUNLARININ HASILATI
Steam 2020 yılı ile birlikte oyuncuların ilgisini en çok gören oyun çeşitleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başardığından Türkiye çapındaki oyun hasılatı 800 milyon doları aşmış durumda ilerliyor

STEAM OYUNLARININ OYUN DÜNYASINDAKİ BÜYÜK YANKILARI

                Oluşan karantina döneminde en aktif ve en sevilen oyunların başında gelen steam 2020 yılı içinde oyunu oynayan kişilerin 1 milyarı aşacağını öne sürmeye başladı. Yayınlanan rapor ile birlikte insanların bu oyun sayesinde ilgi odak noktası da değişmiş olduğu belirlendi. İnternet ve teknolojinin çok fazla gelişmesi sayesinde oluşan pandeminin yarattığı olumsuzluğa rağmen her sektörün etkilenmesi ve yanı sıra sonuçların olumsuz oluşu oyun sektörünü kesinlikle etkilemedi.

                En Büyük Oyun Dağıtım Ağı

                Steam gerçek anlamda dünya çapında en büyük oyun dağıtımı yapan şirketlerden biri olarak biliniyor. Hem ücretli hem de ücretsiz oyun çeşitleri ile ilk göze çarpan oyunu CS GO olurken diğer platformlarda adından bahsettiren en beğenilen oyun çeşidi Call Of Duty oluyor. Paylaşılan hasılatlara göre gerçek anlamda zirvede bulunan steam oyun severlerin 2020 yılı içinde bu ortamı daha çok kullanacağını da vurgulamadan geçmiyor.

                Steam Devri

                2020 yılında oluşan büyük sorunların peş peşe yaşanması yüzünden evine kapanan insanlar oyun konsollarına yöneliyor. Konsol kullanmak istemeyenler ise PC’den oynuyor. Aynı anlama gelen bu durum genel olarak kişilerin en beğendiği platform olurken bir yandan da harika bir yol izliyor. Krizin başlaması ile birlikte oyun hasılatı ciddi anlamda artış gösterip insanları etkileyen en önemli yöntem olarak ortaya çıkmayı başarıyor. Oyunlara yönelik yaşanan bu artış doğrultusunda gelişen teknoloji yüzünden aynı zamanda bilgisayar ve donanım cihazlarına yönelikte satışlar çoğalıyor.

                Türkiye’deki Oyun Oynama Artışı

                Tüm dünya çapında artış gösteren oyun hasılatı Türkiye çapında bir başka seyirde ilerliyor. Özellikle Mart ayından itibaren oluşan yoğun pandemi döneminde oyun pazarı hacmi 800 milyon dolara ulaşmış durumdadır. Bu yüzden Türk oyuncuların daha fazla ilgi gösterdiği steam platformu haberleri ve oyun güncellemeleri ile daha çok öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra steam hafızasında yer alan diğer oyunlarında göze batacak nitelikte bir hızda ilerlemesi oldukça olumlu oyun süreci oluşturmaktadır. Önümüzdeki zaman diliminde bahsedilen bu rakamlar daha yüksek olup katlanarak ilerleyeceği de açıkça ortadadır.