epincafe.com

LoL Rünleri Ne İşe Yarar?

LoL Rünleri Ne İşe Yarar?
LoL Rünleri Ne İşe Yarar?

LoL rünleri, oyunda karakterinizin çok daha ideal bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. League of Legends 5v5 bir savaştır. Her oyuncunun farklı bir karakteri kontrol ettiği bu saha savaşında, kullandığınız karakterin gücünden karakterin ne derece etkileneceğine kadar irçok faktör savaşın gidişatını belirleyebilir. Bu faktörlerden biri de oyun üzerinde büyük etkisi olan rünlerdir. Karakterinizin rünlerini doğru bir şekilde seçmek/ayarlamak, oynanış üzerinde çok olumlu bir etkiye sahiptir.

LoL Rünlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

League of Legends rünleri, oynanışı doğrudan etkilemez, ancak genel  oyun üzerinde büyük bir etkisi vardır. Rünlerinizi doğru girmezseniz koridor aşamasında üzülebilirsiniz. Oyun beş bölüme ayrılmıştır: Hakimiyet, Hassasiyet, Büyü, Dayanıklılık ve İlham. Bu rünlerden hakimiyet ve hassasiyetin beş ana özelliği ve rünlerin üç ana özelliği vardır. Bu ana işlevlerin yanı sıra, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok alt işlev vardır. League of Legends'ta rünler genellikle oyun dengesine ve meta kaymalarına göre farklılık gösterir. Bir süredir kullandığınız bir rün artık elinize uymayabilir veya tam tersi daha önce hiç denememiş olduğunuz herhangi bir rün direkt uyum sağlayabilir.

Rün kullanmak noktasında rünlerin oyun içinde çok az etkisi var gibi görünüyor. Ama kesinlikle öyle değildir. Bu, oyunun sonlarında herkes eşya topladığı zaman olabilir. Ancak o zamana kadar, oyunun geliştirme aşamalarında (oyunun başlarında ve ortasında) rünler kesinlikle var olacak ve oyunun sonlarında tamamen tükenene kadar öğeleri desteklemeye devam edecek.