epincafe.com

PUBG Cihazda Ne Kadar Yer Tutar?

PUBG Cihazda Ne Kadar Yer Tutar?
Pubg oyununu AppStore ya da Google Play üzerinden indirebilmeniz için toplamda 650 MB boş alanınızın olması gerekiyor.

Piyasaya sürüldüğü günden bu zamana kadar sürekli oynanan ve zirveyi elinden bırakmayan Pubg oyunu hakkında merak edilen pek çok soru var. Bu sorular arasında yüklendiği cihazda ne kadar yer kapladığı da oluyor. Bizde bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için Pubg bilgisayarda ve diğer tüm cihazlarda ne kadar yer tuttuğuna dair önemli bilgilendirme yapalım istedik.

PUBG PC Kaç GB Yer Kaplıyor?

Bilindiği üzere Pubg oyunu ilk kez 2017 yılında erişime açılmıştı. Oyun ilk dönemlerde 10 GB gibi ufak bir depolama alanına ihtiyaç duyuyordu, ancak daha sonrasında gelen güncellemeler ve oyuna eklenen diğer özellikler sayesinde depolama alanının daha fazla olması gerektiğine ihtiyaç duydu. Bilgisayarlarında depolama alanı konusunda sorun yaşayan kullanıcılar SSD’ye geçiş yaparken bu durumda epey bir probleme neden oluyordu.

Oyundaki değişikliklere bakıldığında bu durumun normal olduğu anlaşılıyor ve şu an için oyunun depolama alanı ihtiyacına baktığımızda toplam 35 GB’lık bir alanın olması gerekiyor. Oyunun PC versiyonunda ise hiçbir kısıtlama ya da indirgeme bulunmadığının da altını çizelim.

PUBG Mobile Kaç GB?

Pubg oyunu bilgisayarda kolayca oynanabiliyor, ancak isteyen herkes mobil cihazında da Pubg mobil oynayabiliyor. Günün her saatinde rekabet ve aksiyonun tadına varmak isteyenlerin tercihi olan Pubg, güncel işletim sistemi ve grafik yongasına sahip olmayan telefonlarda maalesef oynanmıyor. Yani mobil sürüm her ne kadar telefonlar için piyasaya sürülmüş olsa da depolama ve işletim yongası uygun olmayan telefonlarda maalesef ki oynanmıyor.

Pubg Nereden İndirilir?

Pubg oyununu AppStore ya da Google Play üzerinden indirebilmeniz için toplamda 650 MB boş alanınızın olması gerekiyor. Ekstra oyunu indirdikten sonra da yine oyun içi indirmelerde yapacağınızdan dolayı genel olarak 5GB’lık bir alana ihtiyacınız olacaktır. Düşük depolama alanına sahip olan cihazlarda Pubg mobil oynamak isteyenlerin yer açması gerekecek.

Pubg Mobile UC Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız.

ETİKETLER: PUBG mobil