epincafe.com

PUBG Mobil Ne Kadar İnternet Harcar?

PUBG Mobil Ne Kadar İnternet Harcar?
Makalede bahsetmiş olduğumuz rakamlar oynadığınız süre için geçerlidir. Yani oyunu indirmek ya da güncellemek istiyorsanız bu rakamları unutmanız gerekir. Çünkü oyunu güncellemek ya da indirmek oynamaktan çok daha fazla internetinizin gitmesine neden olur.

Günümüz oyunlarının pek çoğunda pek çok detay var ve grafik anlamında hepsi birbirinden kaliteli. Bunun içinde çevrimiçi oyunları oynayabilmek için özellikle bilgisayarlarınızın ve mobil cihazlarınızın güçlü bir işletim sistemine ve donanıma sahip olması gerekiyor. PUBG oyununu oynayan milyonlarca kişi var ve bunların büyük bir bölümü de bu oyunun ne kadar internet harcadığını merak ediyor.

PUBG mobil oyununu eğer mikrofonsuz olarak oynarsanız bu durumda bir saat içinde harcayacağı internet 20 ile 30 MB arasında. Eğer arkadaşlarınızla sohbet etmek için mikrofonu kullanırsanız bu durumda 40 ile 50 MB arasında internetiniz gidecektir.

Oyunda bir dakikalık geçen süreyi hesap ettiğimizde ise ortalama olarak 0,5 MB internetinizi yediğini söyleyebiliriz. Bu rakamlardan da anlaşılacağı üzere PUBG mobil aslında düşünüldüğü kadar internetinizden çok yemiyor.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz rakamlar oynadığınız süre için geçerli. Yani oyunu indirmek ya da güncellemek istiyorsanız yukarıdaki rakamları unutmanız gerekiyor. Çünkü yukarıda vermiş olduğumuz rakamların aksine oyunu güncellemek ya da indirmek oynamaktan çok daha fazla internetinizin gitmesine neden oluyor.

Oyuncular bunu bildiklerinden dolayı genellikle indirme ve güncelleme gibi işlemleri WiFi’ye bağlı olduklarında yapıyor. Çünkü güncellemenin ortalama olarak harcadığı internet 1,5-2 GB civarında. Bu nedenle PUBY mobil oyununu rahat bir şekilde oynamak istiyorsanız kotasız internetinizin olmasını önemsemelisiniz.

PUBG Mobil İnternet Harcamasını Nasıl Azaltabilirsiniz?

Yukarıda genel olarak oyunun ne kadar internet harcadığını belirttik. Bunu daha aza indirmek istediğinizde ise bahsedeceğimiz hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

PUBG internet harcamasını düşürmek istiyorsanız öncelikli olarak oyunun grafik ayarlarını düşürmeniz gerekiyor. Çünkü yüksek kalitede grafikler daha fazla internetinizin gitmesine neden olacaktır. Belirttiğimiz gibi ses özelliğini kapatmanız da internetinizin az gitmesi için önemlidir.

PUBG için İnternet Hızınız Kaç Olmalı?

Online oyunların hangisi olursa olsun iyi bir oyun için internetinizin de hızlı olması gerekiyor. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken şey ping değeri olmalıdır. Ping değeri ne kadar yüksek olursa oyunda yaptığınız hamlelere karakteriniz daha hızlı yanıt verecektir.

Pubg Mobile UC Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız.

ETİKETLER: PUBG mobil