epincafe.com

PUBG MOBİLE E-SPOR TAKIMLARI

PUBG MOBİLE E-SPOR TAKIMLARI
PUBG MOBİLE E-SPOR TAKIMLARI

PUBG MOBİLE E-SPOR TAKIMLARI

Dünyanın en büyük taşınabilir e-spor yapılanması olan PUBG MOBİLE Dünya şampiyonasına türk takımları dahil oldu.

Final Oynayan Türk Pubg Mobile Takımları

Hangileri diye soracak olursanız şöyle: 1907 Fenerbahçe, Kaos Next Rüya ve S2G Esports dahilinde bu üç takımlarımızdır. Final sıralamasında deli dolu bir mücadele sergileyen bu takımlarımız Batı liginin şampiyonu olarak toplamda 488.750 $ kazanmıştır. Böylece üç takımımızda büyük finallere katılmaya hak kazanarak Türk e-spor tarihi açısından da önemli bir başarıya imza atmış oldu.

2021 yılında toplam 15 milyon dolar ödül havuzu sağlayarak mobil e-spor tarihindeki en yüksek ödül havuzuna ulaştı.2020'nin ikinci yarısına kıyasla yüzde 56'lık artışla Orta Doğu, Avrupa ve Amerika'da yüzde 100 izleyici artışını yakaladı ve 75 milyon saat izlenerek 2021'in ilk yarısında başarılı oldu. Peki başka hangi takımlar var genel olarak sıralayalım. Türk e-spor takımları: BBL e-spor Fire Flux e-sports Şahangiller E-spor GALATASARAY e-spor fastPay Wilcats Fenerbahçe e-spor Papara SuperMassive NASR e-sports yer alıyor. Peki türkiyede durum nasıl e-sporun en büyük yapı taşı olan Riot Games'in vizyonunu değiştirmesiyle tüm dünyadaki e-spor anlayışının değişmesini tetikledi. Her kıtada ofisler açarak sektörün dünya genelinde yer etmesini istemesiyle global çapta değişikler oluştu. Türkiye'de de bu sayede e-spor adına profesyonel bir adım atılmış oldu.

Futbol ligine benzerliğiyle dikkat çeken kuralların ve disiplerinin olduğu bir lig getirildi. Dev sponsorların sektöre girmesi ve ülkemizdeki popüler spor kulüplerinin attığı adımlar e-spor için ülkemizde bir yükselişin ivmesini başlatmış oldu. Bahçeşehir Üniversite Şampiyonluk Ligi'nde mücadele eden oyuncularına burs imkanı sağladı. Sektörün büyümesiyle takımları profesyonel bir oluşum içine girmesi gerekti, bu sayede oyunculara maaş bağlandı ve oyuncu evleri kuruldu. Oyuncular bir anda kendilerini lüks bir yaşamın içinde buldular. Bu durum neticisiyle aileler, kurum ve kuruluşalar e-spor sektörünü gerçekten önem vermeye başladı. E-sporcu olmak için kapsanan bütün oyunlar hakkında önemli bir bilgiye sahip olmak gerekmektedir. En birinci kural çok yüksek seviyede klavye kullanabilmek ve oyunlarda başarılı olmak için oyuncuların tepki hızlarının yüksek bir boyutta olması gerekmektedir.rakiplerini halt edebilmek için.