epincafe.com

PUBG MOBİLE FPS NEDİR?

PUBG MOBİLE FPS NEDİR?
PUBG MOBİLE FPS NEDİR?

PUBG Mobile FPS nedir : İngilizce “Frame Per Second” ifadesinin kısaltmasıdır. Bu ifadeyi Türkçe olarak “saniyelik görüntü sayısı” anlamında tanımlayabiliriz. FPS saniyede ekranınıza kaç sefer görüntü geleceğinin toplam sayısıdır. Bu sayı ne kadar yüksek olursa ekrana gelen görüntü kalitesi daha net ve gerçek gibi görünecektir. Bu kaliteyi görmeniz sizi oyuna daha çok adapte edecektir.

FPS Kaç Olmalıdır?

Oyundaki tecrübenize katkı sağlayacak en büyük etkenlerden biri FPS’dir. Oyun oynarken kullandığınız cihazın gücü FPS ayarını kaldırmıyorsa veya oyun oynarken donma kasma oyundan atma ve oyunda yavaşlama gibi problemlere yol açacaktır. Bu durum PUBG Mobile gibi geniş kapasiteli yüksek grafiklere sahip online oyunda canınızı çok sıkacaktır. Oyun içinde FPS 25 ve üzeri sayılar oyunu oynarken rahat bir şekilde zevkle oynamanız açısından son dere iyidir. 30 FPS normal bir oyun tecrübesi halini gösterecektir. 50-60 FPS gibi yüksek değerde olanlar ise performans olarak cihazınızı yüksek derecede zorlayacaktır.

FPS ARTIRMA NASIL YAPILIR ?

PUBG Mobile FPS arttırma nasıl yapılacak Öncelikle oyununuzun güncel versiyonda olduğundan emin olun. Eğer güncel değilse play store üzerinden oyununuzu güncelleştirebilirsiniz. Son güncelleme olarak başlayalım.

Ardından ayarlar kısmından oyun grafik bilgilerinin yer aldığı “grafikler” bölüme gelin. Hemen karşınıza grafik çözünürlüğü için seçenekler gelecektir. Burada görünen akıcı, dengeli, HD, HDR, Ultra HD, UHD seçeneklerinden birini tıklayarak seçin. Oyunun kendisi otomatik olarak “dengeli” seçeneğini ayarlamış olacaktır. Mobil cihazınızın performansına göre daha yüksek bir FPS değerine çıkarabilirsiniz. Eğer mobil cihazınızda bilgisayarda oynar gibi daha fazla gerçekçi grafikler olmasını isterseniz Tencent emulator kullanabilirsiniz. Mobil cihazınızın ekran kartı çok iyi değilse ısınma problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Buna dikkat etmenizde fayda olacaktır. Eğer oyunlarda düşük FPS sorunuyla karşılaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk işlem ekran kartı sürücülerinizi kontrol etmektir zira güncellenmemiş bir sürücü oyunlarda sıkıntı çıkarabilir. Bunun yanı sıra arka planda açık kalan gereksiz uygulamalar işlemciye fazla yüklenebilir ve bu da performansı olumsuz etkiler. Sürücüleri iyileştirmek, güç ayarlarını düzeltmek ve Windows’un görsel efektlerini kapatmak da basit bir işlem gibi görülebilir ancak performansa doğrudan etkileri vardır.

Pubg Mobile UC Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız.