epincafe.com

PUBG MOBİLE JİROSKOP NEDİR?

PUBG MOBİLE JİROSKOP NEDİR?
PUBG MOBİLE JİROSKOP NEDİR?

PUBG Mobile oyununda Jiroskop genel olarak telefonunuzun hareket algı sistemini hareket ettiren bir sistemdir. PUBG ve daha birçok mobil oyunda kullanılırken eski telefonlarda problemler oluşturabilmektedir. Telefon ile oyun oynadığınızda hareket algısıyla oyun şekil alıyor ve tepkime oluyor şöyle söyleyecek olursak araba yarışlarında oynarken telefonu hangi tarafa yatırırsak o tarafa oyunda şekilleniyor.

PUBG Mobile Jiroskop Nasıl Açılır ?

Oyunu cihazımıza ilk yüklediğimizde jiroskop seçeneği aktif olarak çalışmıyor oyun oynarken, telefonunuzun çeşitli işlemler sonucu yorulmayacağını düşünüyorsanız ayarlar bölümünden jiroskop seçeneğini görebilirsiniz. Oradan açabilirsiniz.

Jiroskop Ne İşe Yarar ?

Seçeneklerden bahsetmeden önce jiroskopun neden çok önemli olduğunun altını çizmemizde fayda var. Jiroskop anlık hareketleri daha seri gerçekleştirmemize olanak sağlıyor ve silahın tepmesine doğal yoldan engel olmamızı ve bunu reflekslerimiz sayesinde, herhangi bir butona basmadan yapmamızı sağlıyor. İki seçeneğin de en büyük avantajının bu olduğunu bilmenizde fayda vardır.

PUBG Mobile Jiroskop Daima Açık Ayarı

Bu ayarda ise jiroskop, ancak dürbün açıldığında ve nişan aldığınızda aktif hale geliyor. Özellikle taramalı silahlar kullanırken jiroskop yardımıyla telefonu aşağıya eğerken ateş etmeye devam edebiliyorsunuz. Bu sayede silahın tepmesini de kontrol altına alabiliyorsunuz. Bu bağlamda Holo ve dürbünlü silahlarda rahatlık sağladığı için jiroskop kullanmaya başlarken ve alışırken kolaylık sağlıyor. Siz de yeni kullanacaklar arasındaysanız öncelikle bu seçeneği kullanmayı düşünebilirsiniz. Ayarlarda kapalı olan jiroskop’un kapalının dışında iki ayarının daha olduğunu görebilirsiniz. Bunlardan birisi ‘Daima Açık’, diğeri ise ‘Dürbün Aç’ seçenekleri. Eğer oyun telefonunuzda İngilizce ise gyroscope olarak da görebilirsiniz. Bu seçeneklerde oyun birbirinden farklı çalışmakta. Dolayısıyla hangisini kullanacağınız sizin rahatlığınızla ilgili. Oyun ile profesyonel olarak ilgilenen birçok oyuncu, iki seçenekten birisini kullanmayı tercih ediyor ve kapalı vaziyette kullanmıyorlar. 

Pubg Mobile UC Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız.