epincafe.com

PUBG MOBİLE MİKROFON SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

PUBG MOBİLE MİKROFON SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
PUBG MOBİLE MİKROFON SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

PUBG Mobile oyununu oynarken önemli unsurlardan olması gerekenlerden biride mikrofon olmasıdır. Oyunda genellikle ekip halinde oynanıldığı üzere iletişim gerekmektedir. Yani buda oynarken mesajlaşma olamayacağı için sesli haberleşme olması halini alıyor. Buda PUBG mobile oyunun bir parçası olmaktadır. Genel anlamda mikrofon arıza sorunu güncelleme yapılması sonrasında oluşmaktadır. Ve mikrofon çalışmıyor gibi ifadelerle şikayetler oluşmasına yol açıyor bu durum haliyle. Bunun gibi birkaç neden daha olabiliyor mikrofon çalışmaması gibi şikayetlere yol açabilen bu durum hakkında sizleri de yönlendirmek isteriz. Diğer bazı sebeplerden biri ise oyunu emülatör yardımıyla oynamınızdır. Oyun bitiminden sonra lobiye dönüş sağlandığında mikrofon ile ilgili bir sorun teşkil etmemişken henüz oyun sonrası bu sorunla karşılaşmanız mümkün olabiliyor emülatör ile oynamanızdan ötürü bir sorun kaynağıdır. Bir diğer hata ise ayarlar bölümündeki mikrofon işaretleme bölümündeki kutucuğu işaretleme unutuluyor ve haliyle doğal olarak devre dışı kalmaktadır bu da böyle bir sorun daha teşkil etmektedir.

PUBG Mobile mikrofon sorunu çözme

PUBG Mobile oyunun emülatör ile oynuyorsanız eğer ve mikrofon sorunu bu sebepten yaşıyorsanız yapmanızı önereceğimiz çözümlerden birisi emülatörü yönetici olarak başlatmanız gerekir. Emülatör açıldığında ise Pubg Mobile giriş sağlayabilirsiniz, sonrasında pc de ayarlar bölümünden tarih ve saat ayarlarından ses işareti olan görsel bulunmaktadır. Gördüğünüz resimde sağ tıklayıp ayarların içerisine giriş yapın ve uygulama birimi ve cihaz tercihlerine göz atın ve açılan kısımda bütün sistem seslerini aktif hale getirin. Ve sonrasında kayıt aygıtlarını açın orada gördüğünüz mikrofon yazan yere sağ click yaparak özelliklerine giriş yapın ve en son da gelişmiş bölümünden uygulamalar ve aygıtın önceliğini denetimlerini ele almasına izin ver kutucuğunu işaretleyerek bitirebilirsiniz.

PUBG Mobile Mikrofonu Aktif Etme

Pubg Mobile giriş yaptıktan sonra menünün sağ alt tarafından ayarlar kısmına tıklayarak giriş yapınız.Ayarlar kısmına girdikten sonra yine sağ alt tarafta ses eklentisine tıklayarak giriniz. Açıldıktan sonra mikrofon ayarlarını görüceksiniz mikrofon ses sisteminin tamamen açık olduğundan emin olun açık değil ise açın ve sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Pubg Mobile UC Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız.