epincafe.com

PUBG MOBİLE NASIL OYNANIR

PUBG MOBİLE NASIL OYNANIR
PUBG MOBİLE NASIL OYNANIR

PUBG MOBİLE NASIL OYNANIR

PUBG takım halinde çoklu bir şekilde oynanan bir oyundur. PUBG kelimesinin açılımı ise Player Unknow’s Battlegrounds’ dur. Oyun piyasaya çıktığı ilk dönemlerde sadece bilgisayar ile oynanırken günümüzde teknolojinin geliştirdiği yüksek işlemcili telefon ve tabletlerde oynanabilir hale gelmiştir.

Dünya çapında ise zaman geçtikçe daha çok rağbet görmesi bakımından daha fazla önemsenip geliştirici detaylar ile daha ileri seviyede bir kalite ile sunulmaktadır.

PUGB Nasıl oynanır?

Oyunda amaç oynadığın rakiplerine karşı onlara rağmen hayatta kalma mücadelesidir.

Klasik oyunda mesela yüz kişilik grupta karmaşık takımlara ayrılır. Oyuncular uçağa binerler ve oyun bölgesinde istedikleri yere paraşüt ile atlayabilirler. Sonra bölgeye indiklerinde herkes oyuna eşit bir şekilde başlarlar. Oyuncular gerekli malzemeleri silah mermi çelik yelek enerji içecekleri sağlık kitleri bomba vs. gerekli bütün teçhizatları oyun içinde oynarken toplarlar. Malzemelerin genellikle binaların klübeler’in içerisinde olduğunu oynadıkça göreceksiniz.

Yalnız dikkat edilmesi gereken husus tam teçhizatı donanmadan önce ölmemeye çalışın kendinizi koruyarak saklanarak ilerlerseniz daha ileri seviyelere yükselebilirsiniz. Oyuncu bulduğu malzemeleri almadan önce yüksek seviyeli malzemeyi alması daha savunmalı olacaktır. Oyunda mücadele verdikten sonra hayatta kalan son kişi veya son takım siz iseniz oyunun amacına ulaşmışınızdır demektir. Oyunda takım arkadaşlarınızla koordineli bir şekilde ilerlemek sizin için daha faydalı olacaktır birbirinizin arkasını kollayarak rakiplerinizi öldüre öldüre gitmeniz gerekir. Oyunun oynandığı bölge çok büyük olduğundan dolayı oyun dışında kalmamalısınız yoksa ne uzaklaşırsanız o kadar canınız azalır ve ölürsünüz. Oyunda kırmızı ve mavi alan oluyor bunlardan kırmızı olana girerseniz bombardımana tutulursunuz. Mavi alana girerseniz de canınız azalmaya başlıyor. Yani kısacası oyunun dışında kalmamaya dikkat edin yoksa ölüm ile sonuçlanır. Oyun içinde tabi ki kolaylıkla gideceğiniz bölgelere gitmeniz için araçlar bulunuyor bu araçlara iki üç kişide binebiliyorsunuz aynı zamanda araçtan ateş edebilme özelliğide ve araçla rakibinizi ezip öldürme gibi imkanlarda bulunuyor. Buda çok işinize yarayacaktır. Oyun da takım arkadaşlarınız ile hareket etmeniz birde şu bakımdan önemli eğer ki vurulma gibi bir durumda takım arkadaşınız yanınıza gelip hayatta kalmanız için size gerekli sağlık kiti envanterleriyle iyileştirme konusunda yardımcı olabiliyor. Böylece oyunu galibiyetle sonuçlandırmanız pek mümkündür.