epincafe.com

PUBG MOBİLE RENDER SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

PUBG MOBİLE RENDER SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
PUBG MOBİLE RENDER SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

PUBG Mobile oynarken sizi irite eden ve sinirinizi bozmaya sebep olan render sorunu oyuna başladığınız süre ile başlayan oyundaki gördüğünüz evler arabalar silahlar yani oyun içindeki görsel içeriklerin çoğu gidip gelmeye başlar donuk görünür oyundan zevk alamaz hale getirir.

Render sorunu nasıl ortaya çıkar? Başlıca nedenler oyunun içerisindeki internetin düşük kalitesidir. Birde kullandığınız telefon tablet veya bilgisayarın pil seviyesinin azalması ve çok çalışıp ısınması olduğundan bunlara dikkat etmeli ve ara ara kullandığınız cihazı ara ara dinlendirerek devam edebilirsiniz. PUBG Mobile render sorunlarında bir diğeri de dalgalanmaya neden olabilen grafiksel tema hatasıdır. Oyunun grafik dosyalarını çok yavaş indirmesine ve donma kasma gibi pürüzler yaratır. Kullanmakta olduğunuz bilgisayar ve yazılım cihazınızın render sorunu ile karşı karşı gelmeye olanak sağlayan kuvvetli sebeplerdendir.

Bu sorundan kurtulmak için kaliteli bir yazılım seçip oyunu tekrar güncel olarak yükleyip oyundaki ayarlarınızı gözden geçirerek düzenlemeler yapabilirsiniz. Oyunu bilgisayar ile emülatörle oynarken arka sayfada gereksiz bütün uygulamaları çalışan farklı sekmeleri kapatmalısınız. Bu çeşit güç kaybını bölen uygulamalar oyunun performansı açısından yetersiz kaldığından dolayı bu tip sorunlar ile karşılaşmanız mümkün olabiliyor. Ayrıca render sorunlarından bazılarını aşmak için uçaktan paraşütle atlayış yaptığınızda erken iniş yapmak yerine biraz daha sonradan inmeyi uygulayabilirsiniz. Uçaktan atlarken atladığınız yerlerde binaların fazla olmadığı genelde ağaçlık yeşil alanların yoğun olduğu bölgeleri tercih etmeniz avantajlı olacaktır bu konuda bilginize.

Google Chrome tarayıcısı gibi ram ihtiyacı aşırı olabilen programları oynarken kapatmayı da ihmal etmemelisiniz. Grafik ayarı yaparken az kaliteli Ram ihtiyacı duyan ayarlarınızı biraz aşağı çekebilirsiniz. 12 Ram olarak kullanmanız tavsiye edilebilir. Farklı bir yolla bilgisayarınızda görev yönetici kısmından oyunu yüksek öncelik olarak atayabilirseniz sistemin bellek gücünü oyuna daha adapte bir şekilde olanak sağlayarak oynamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızdan örneklerle açıkladığımız sorunun ve çözümlerin bir şekilde daha sağlıklı olarak sorunların üstesinden gelinebileceği yönünde bilgiler verdik rehavete kapılmadan heyecanınız yarıda kesilmeden oyuna adapte bir şekilde verimli sonuçlar alabilmeniz için gerekli bilgileri size sunduk.

Pubg Mobile UC Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız.